Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Kiedy warto udać sie do notariusza?

tagi: usługi prawnicze, radca prawny, notariusz

Większość osób usługi notarialne kojarzy z dwiema podstawowymi sytuacjami, z którymi spotyka się prawie każdy z nas – z zakupem nieruchomości oraz z testamentem. I dziś wizyta w kancelarii notarialnej, w  obu tych sytuacjach, nie jest już  w Polsce niczym niezwykłym, żyjąc bowiem w kraju, w który powszechnie funkcjonuje wolny rynek i własność, siłą rzeczy stajemy się właścicielami, gromadzimy majątek i chcemy nim świadomie oraz odpowiedzialnie gospodarować. I choć czynności te seniorom wydają się czasem nieco przesadzone, to jednak warto po nie sięgać i...

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-08-16

Kiedy warto udać sie do notariusza?