Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Kiedy warto korzystać z pomocy prawnika?

tagi: prawo, kancelaria, prawnik

Dla wielu osób korzystanie z pomocy prawnika nadal wydaje się czymś niezwykłym. Tymczasem w wielu sytuacjach jest to najlepsze i najbardziej korzystne rozwiązanie. Warto pamiętać, że prawo jest bardzo skomplikowane i samodzielne poruszanie się w zawiłych przepisach często przerasta możliwości osoby, która nie ma z nimi na co dzień do czynienia. Adwokat to osoba, która zazwyczaj kojarzy się z rozprawami przed sądem. Niestety każdy może znaleźć się w sytuacji, gdy zostanie oskarżony o popełnienie przestępstwa. W takim przypadku korzystanie z pomocy prawnika...

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-03-09

Kiedy warto korzystać z pomocy prawnika?