Informacje

Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-10-22

Czym jest spółka Offshore
Coraz częściej wiele osób zaczyna zastanawiać się nad założeniem własnego biznesu.

Jeśli decydujemy się na utworzenie własnej firmy, na pewno chcielibyśmy przy tym natrafić na raje podatkowe. Na szczęście jest to możliwe. Wystarczy, że zainteresujemy się spółkami Offshore. Stały się one ostatnio naprawdę popularne i mają sporo zalet.
Oczywiście taka spółka Offshore musi być założona w specjalnym państwie, niekoniecznie naszym ojczystym. Chodzi tutaj o kraje, które zwolnią nas z płacenia pewnych podatków. Wszystko odbywa się wtedy zgodnie z prawem. Dzięki temu nie musimy niczego tracić na swoich przychodach i dochodach, co pozwala nam lepiej gospodarować budżetem firmy. Będziemy jedynie zobowiązani do opłacania rocznego podatku, który wcale nie jest taki wysoki. Oczywiście tylko niektóre kraje mogą nam zaoferować taką opcję. Jest to m.in. Cypr lub Węgry. Taka firma na Cyprze lub w Delaware może nam się więc znacząco opłacić. Spółki offshore w tych państwach mają naprawdę niskie podatki. Jeśli więc interesujemy się tą tematyką, wejdźmy na strony internetowe poświęcone tym państwom. Dzięki temu dowiemy się, jakie warunki powinniśmy spełnić, aby założyć taką spółkę. A to ułatwi nam poprowadzenie własnego, nowego biznesu.
Warto więc być na bieżąco z różnymi, nowoczesnymi technologiami. Niektóre z nich pomogą nam w dobrym prowadzeniu firmy. Offshore czyli optymalizacja podatkowa to wspaniała opcja dla osób, które chcą założyć własną działalność, a nie dysponują jeszcze zbyt dużymi środkami pieniężnymi. Skorzystajmy z niej, a w niedrogi sposób zaczniemy rozkręcać swój własny biznes.

Fotorelacja


prawo
radca prawny
notariusz
offshore
spółka
biznes