Informacje

Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-03-09

Kiedy warto korzystać z pomocy prawnika?
Dla wielu osób korzystanie z pomocy prawnika nadal wydaje się czymś niezwykłym.

Tymczasem w wielu sytuacjach jest to najlepsze i najbardziej korzystne rozwiązanie. Warto pamiętać, że prawo jest bardzo skomplikowane i samodzielne poruszanie się w zawiłych przepisach często przerasta możliwości osoby, która nie ma z nimi na co dzień do czynienia.

Adwokat to osoba, która zazwyczaj kojarzy się z rozprawami przed sądem. Niestety każdy może znaleźć się w sytuacji, gdy zostanie oskarżony o popełnienie przestępstwa. W takim przypadku korzystanie z pomocy prawnika jest koniecznością. Chociaż istnieje instytucja tak zwanego adwokata z urzędu, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielny wybór obrońcy, który będzie posiadał odpowiednie kompetencje.

Sprawy przed sądem to oczywiście nie tylko sprawy karne, ale także cywilne. W takim przypadku jednak prawnik również jest bardzo przydatny. Chociaż w przypadku spraw cywilnych nie ma niebezpieczeństwa więzienia, jednak mogą one wiązać się np. z dużymi sumami pieniędzy.

Dobra kancelaria prawna taka jak http://www.tomaszgaj.eu/pl/kancelaria to również doskonały partner dla każdej firmy. Przedsiębiorcy na co dzień spotykają się z wieloma różnymi zawiłościami prawa, które często trudno jest samodzielnie zrozumieć. Jednocześnie nieznajomość przepisów nie stanowi żadnego usprawiedliwienia, a okoliczności łagodzącej. Dlatego w przypadku prowadzenia firmy warto zatroszczyć się o współpracę z dobrym zespołem prawników.

Oczywiście porady prawne są przydatne także w innych sytuacjach, takich jak sprawy spadkowe i rozwodowe. Jednak w takich przypadkach zawsze najlepiej rozwiązywać wszystkie spory polubownie i unikać kontaktów z sądami, ponieważ często prowadzą one jedynie do dodatkowych trudności oraz kosztów. Nie oznacza to jednak, że porada prawnika nie będzie przydatna w takich okolicznościach - na pewno pomoże w znalezieniu najbardziej korzystnego rozwiązania z punktu widzenia wszystkich zaangażowanych stron, dlatego warto z niej skorzystać, nawet jeśli będzie związana z pewnymi wydatkami.


Fotorelacja


prawo
kancelaria
prawnik