Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Obsługiwanie płatności w różnych walutach

tagi: notariusz, prawnik, prawo

(...) Decydując się na prowadzenie hotelu zawsze warto pamiętać o tym, że teoretycznie istnieje możliwość, że będzie się miało gości z całego świata.Co prawda w praktyce z reguły są to osoby z tego samego kraju lub ewentualnie kilku pobliskich, ale lepiej być przygotowanym na różne ewentualności. Z tego też powodu dobrym pomysłem jest zadbanie o rachunek walutowy, w którym będzie można rozliczać transakcje zagranicznych turystów. Dlaczego jest to takie istotne? Przede wszystkim docenią to osoby, które chciałyby płacić w swojej walucie, (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2015-11-20

Obsługiwanie płatności w różnych walutach

Jak przygotować regulamin w sklepie internetowym?

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) Obecnie każda strona internetowa, na której prowadzona jest sprzedaż bezpośrednia czy choćby możliwe jest złożenie zamówienia i zapoznanie się z ofertą firmy musi posiadać stosowny regulamin. Dlatego też planując otworzenie sklepu internetowego warto zapoznać się najpierw z aspektami prawnymi takiego przedsięwzięcia, a dopiero potem do jego realizacji przystąpić. Można naturalnie wspierać się tutaj pomocą serwisów w rodzaju e-regulaminy.pl. Regulamin sklepu - co musi zawierać? Regulamin strony internetowej przede wszystkim zawiera dane firmy, która prowadzi sklep. Kolejno zbiór definicji użytych w regulaminie, informacje o usługach (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-10-23

Jak przygotować regulamin w sklepie internetowym?

Czym jest spółka Offshore

tagi: biznes, notariusz, offshore, prawo, radca prawny, spółka

(...) Offshore. Stały się one ostatnio naprawdę popularne i mają sporo zalet.Oczywiście taka spółka Offshore musi być założona w specjalnym państwie, niekoniecznie naszym ojczystym. Chodzi tutaj o kraje, które zwolnią nas z płacenia pewnych podatków. Wszystko odbywa się (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-10-22

Czym jest spółka Offshore

Od remontu do Sądu?

tagi: kancelaria, notariusz, prawnik

(...) poprawek lub napraw w ramach gwarancji na bliżej nieokreślone "nigdy" ... to najczęstsze "grzechy" firm remontowych. A co z nieuczciwymi zlecającymi?Tak jak w przypadku nieuczciwych wykonawców, tak samo i po stronie klientów zlecających remont mogą trafić się osoby nieuczciwe, chcące "wyłudzić" usługi remontowe za darmo lub w jak najniższej cenie. Dlatego będą wszystko negowały, krytykowały, domagały się poprawek czy robiły firmie remontowej czarny PR.Jak się, zatem, bronić przed (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-07-12

Od remontu do Sądu?

Kiedy warto udać sie do notariusza?

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Większość osób usługi notarialne kojarzy z dwiema podstawowymi sytuacjami, z którymi spotyka się prawie każdy z nas – z zakupem nieruchomości oraz z testamentem. I dziś wizyta w kancelarii notarialnej, w  obu tych sytuacjach, nie jest już  w Polsce niczym niezwykłym, żyjąc bowiem w kraju, w który powszechnie funkcjonuje wolny rynek i własność, siłą rzeczy stajemy się właścicielami, gromadzimy majątek i chcemy nim świadomie oraz odpowiedzialnie gospodarować. I choć czynności te seniorom wydają się czasem nieco przesadzone, to jednak warto po nie sięgać i stosować, nie tylko w  tych sytuacjach, ale też w wielu innych.Intercyza na straży bezpieczeństwa finansowego rodziny.Zarabianie, zaciąganie kredytów, rosnący stopień zadłużenia Polaków, a przede wszystkim sam styl życia współczesnego społeczeństwa powoduje, że notariusz może być bardzo pomocny w (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-08-16

Kiedy warto udać sie do notariusza?

Kancelaria adwokacka

tagi: adwokat, kancelaria, notariusz, prawnik

(...) Zatrudniamy jednych z najlepszych adwokatów, którzy dokładają wszelkich starań aby każda sprawa była prowadzona indywidualnie zgodnie z zaleceniami naszych klientów. Prowadzimy sprawy wszelkiego pokroju które można rozstrzygać na drodze sądowej m.in. o rozwód bez orzekania o winie, sprawy prowadzone o (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2014-05-05

Kancelaria adwokacka