Informacje

Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2015-11-20

Obsługiwanie płatności w różnych walutach
Decydując się na prowadzenie hotelu zawsze warto pamiętać o tym, że teoretycznie istnieje możliwość, że będzie się miało gości z całego świata.

Co prawda w praktyce z reguły są to osoby z tego samego kraju lub ewentualnie kilku pobliskich, ale lepiej być przygotowanym na różne ewentualności. Z tego też powodu dobrym pomysłem jest zadbanie o rachunek walutowy, w którym będzie można rozliczać transakcje zagranicznych turystów. Dlaczego jest to takie istotne? Przede wszystkim docenią to osoby, które chciałyby płacić w swojej walucie, a jednocześnie obawiają się wysokich kosztów związanych z przewalutowaniem, które jest nieodłącznym elementem transakcji. Oczywiście, takiego problemu nie ma, gdy płaci się w swojej walucie, a to właśnie umożliwia wspomniany rachunek. Przez nawet z pozoru nieistotne różnice kursowe turyści mogą dużo mniej zapłacić za pobyt lub też wręcz przeciwnie, zbyt wiele będzie ich kosztował nocleg i w związku z tym na pewno negatywnie ocenią cały hotel.

Jak widać, warto wychodzić na przeciw oczekiwaniom swoich hotelowych gości i postarać się, aby nie przepłacali niepotrzebnie za usługi. W łatwiejszym zarządzaniu wszystkimi rezerwacjami na pewno pomocne będzie dobre oprogramowanie dla hoteli, którego zakup często potrafi zwrócić się już po kilku miesiącach. Podstawą w przypadku takiego zakupu jest dobranie możliwości oprogramowania do swoich rzeczywistych potrzeb, ale jednocześnie nie opłaca się kupować zbyt ograniczonego oprogramowania, bo z czasem może się okazać, że będzie ono niewystarczające. Trzeba wówczas znaleźć złoty środek i kupić program, który starczy na lata.

Fotorelacja


prawo
notariusz
prawnik