Informacje

Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2020-07-16

Odzież robocza i artykuły BHP
Jak wiadomo w każdym zakładzie pracy musi znajdować się niezbędne wyposażenie dostępne dla każdego pracownika, takie jak odzież robocza, artykuły bhp czy chociażby buty robocze. 
Te wyposażenie powinno znajdować się w każdym zakładzie pracy, ponieważ takie są wymogi przepisów bhp, które każda firma powinna spełniać. Takie właśnie wyposażenie powinien zapewnić swoim pracownikom pracodawca, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo higienę pracy w swoim zakładzie. 
Odzież robocza (do obejrzenia m.in tutaj) to między innymi spodnie robocze, rękawiczki, buty na twardej podeszwie z metalowymi elementami, i tak dalej. Do artykułów bhp zaliczamy takie rzeczy jak kask ochronny, okulary ochronne, nauszniki chroniące słuch czy chociażby kamizelka odblaskowa. Używanie takiego wyposażenia jest niezbędne przy pracy w różnych zakładach, czy też na budowach, gdzie tego typu wyposażenie jest szczególnie ważne. 
Tego typu odzież roboczą i artykuły bhp możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie budowlanym. Nie stosowanie tego typu artykułów przy pracy w zakładach czy na budowach jest karane mandatem na przykład za brak kasku na budowie grozi mandatem od 100 do nawet 500 złoty i tak jest ze wszystkimi wymogami co dostosowania odzieży bhp. 
Dlatego dla przedsiębiorców, którzy trudnią się branżą budowlaną bardzo ważną kwestią są przepisy i normy bhp. Kontrola bhp może być nie zapowiedziana i nagła dlatego należy być gotowym w każdej chwili na kontrolę, ponieważ nigdy zazwyczaj nie mamy pewności kiedy się ona odbędzie. A to właśnie odzież i inne artykuły, w które są wyposażeni pracownicy są najważniejsze, jeśli chodzi o kontrolę bhp.

Fotorelacja


odzież robocza
artykuły bhp
buty robocze