Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Kancelaria prawna we Wrocławiu

tagi: kancelaria, prawnik, wrocław

(...) ponad dwadzieścia lat i cieszy się niebywałą renomą. Współpracujący z nami od wielu lat radcy prawni specjalizują się w różnych dziedzinach prawa, ze szczególnym uwzględnieniem prawa administracyjnego, zwłaszcza w kwestiach sporządzania odwołań od decyzji organów administracji publicznej oraz skarg do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sprawa o podział majątku znajduje się również w zakresie naszej działalności. Sprawa o podział majątku wspólnego małżonków, sprawy o ustalenie alimentów (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2017-10-30

Kancelaria prawna we Wrocławiu

Obsługiwanie płatności w różnych walutach

tagi: notariusz, prawnik, prawo

(...) a jednocześnie obawiają się wysokich kosztów związanych z przewalutowaniem, które jest nieodłącznym elementem transakcji. Oczywiście, takiego problemu nie ma, gdy płaci się w swojej walucie, a to właśnie umożliwia wspomniany rachunek. Przez nawet z pozoru nieistotne różnice kursowe turyści mogą dużo mniej zapłacić za pobyt lub też wręcz przeciwnie, zbyt wiele będzie ich kosztował nocleg i w związku z tym na pewno negatywnie ocenią cały hotel.Jak widać, warto wychodzić na przeciw oczekiwaniom swoich hotelowych gości i postarać się, (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2015-11-20

Obsługiwanie płatności w różnych walutach

Od remontu do Sądu?

tagi: kancelaria, notariusz, prawnik

(...) Remonty Wrocław od lat niezmiernie cieszą się ogromną popularnością. Jednak, jak wszędzie indziej, także i w ich przypadku możemy spotkać się z nieuczciwością. I to nie tylko wykonawcy, ale również Klienta, chociaż o tych drugich słyszy się, oczywiście, znacznie rzadziej.Nieuczciwość wykonawcy, czyli co nas może spotkać w trakcie remontu...Przeciągający się w nieskończoność remont, niedoróbki, nietrwałość, a po skończonej pracy nieodbieranie telefonów, unikanie kontaktu, przekładanie (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-07-12

Od remontu do Sądu?

Kiedy warto korzystać z pomocy prawnika?

tagi: kancelaria, prawnik, prawo

(...) samodzielny wybór obrońcy, który będzie posiadał odpowiednie kompetencje. Sprawy przed sądem to oczywiście nie tylko sprawy karne, ale także cywilne. W takim przypadku jednak prawnik również jest bardzo przydatny. Chociaż w przypadku spraw cywilnych nie ma niebezpieczeństwa więzienia, jednak mogą one wiązać się np. z dużymi sumami pieniędzy. Dobra kancelaria prawna taka jak http://www.tomaszgaj.eu/pl/kancelaria to również doskonały partner dla każdej firmy. Przedsiębiorcy na co dzień spotykają się z wieloma różnymi zawiłościami prawa, które często trudno jest samodzielnie zrozumieć. Jednocześnie nieznajomość przepisów nie stanowi żadnego usprawiedliwienia, a okoliczności (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-03-09

Kiedy warto korzystać z pomocy prawnika?

Kancelaria adwokacka

tagi: adwokat, kancelaria, notariusz, prawnik

(...) W XXI wieku każdy z nas ma mnóstwo problemów, niektóre są na tyle poważne że trzeba je rozstrzygać na drodze sądowej. W tych jak że ciężkich dla nas chwilach ważne jest aby mieć odpowiednie wsparcie prawne które pomoże Ci osiągnąć ustalony cel. Pomoc adwokacka w niektórych sprawach może być okazać (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2014-05-05

Kancelaria adwokacka