Informacje

Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-04-10

Prawnik - ciężka praca drogą do sukcesu.
Usługi prawników, adwokatów i wszelkiego rodzaju radców prawnych są w Polsce coraz bardziej popularne.

Korzystamy z ich umiejętności przy okazji różnych problemów natury prawnej, są nam pomocni i co najważniejsze skutecznie wyjaśniają zawiłości przepisów. Zawód prawnika to prestiż i uznanie w społeczeństwie, ale także wysokie zarobki.

Jednak tylko z perspektywy zwykłego człowieka ta praca jest łatwa i przyjemna. Wbrew temu, co się może niektórym wydawać, droga do kariery nie jest usłana różami. Aby zostać prawnikiem potrzeba przede wszystkim mieć w sobie dużo samozaparcia i chęci do nauki, głównie pamięciowej.

Decyzję o kierunku studiów trzeba podejmować będąc jeszcze w liceum, a więc wtedy, gdy zazwyczaj nie myślimy o przyszłości. Jednakże wyniki z matury z wiedzy o społeczeństwie, historii, języka polskiego i obcego maja ogromne znaczenie przy selekcji kandydatów na studia. Bowiem na wielu uczelniach kandydatów jest więcej niż miejsc i wybór najlepszych jest konieczny. Sama edukacja prawnicza trwa co najmniej 8 lat, na które wliczają się studia oraz kilkuletnia aplikacja. Polega głównie na uczeniu się na pamięć różnych przepisów i kodeksów, więc próżno tu szukać ciekawych doświadczeń i praktyk. O tą należy zadbać samemu, angażując się do pracy jako praktykant lub stażysta w kancelariach prawnych jeszcze w czasie studiów. Potem tą wiedzę i praktykę będzie można wykorzystać otwierając i prowadząc własną kancelarię prawną.

Kancelaria jest jedną z dróg po przejściu ścieżki edukacyjnej. Niektórzy wybierają karierę sędziego, prokuratora, a więc widzimy, że możliwości rozwoju są bardzo dobre. Podobnie jak zarobki. Warto pamiętać, że zostały one poprzedzone długą i ciężka pracą, bardziej wymagającą od pracy w innych zawodach, jednak ci co poszli tą drogą, z pewnością się nie zawiedli i teraz mają możliwość służyć pomocą ludziom według ich potrzeb. Jak mówi prawnik Tomasz Gaj to służba ludziom, to wspaniała, przynosząca satysfakcję praca za godne pieniądze. Pamiętajmy o tym na co dzień.


Fotorelacja


prawo
usługi prawnicze
kancelaria