Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Obsługiwanie płatności w różnych walutach

tagi: notariusz, prawnik, prawo

(...) Decydując się na prowadzenie hotelu zawsze warto pamiętać o tym, że teoretycznie istnieje możliwość, że będzie się miało gości z całego świata.Co prawda w praktyce z reguły są to osoby z tego samego kraju lub ewentualnie kilku pobliskich, ale lepiej być przygotowanym na różne ewentualności. Z tego też powodu dobrym pomysłem jest zadbanie o rachunek walutowy, w którym będzie można rozliczać transakcje zagranicznych turystów. Dlaczego jest to takie istotne? Przede wszystkim docenią to osoby, które chciałyby płacić w swojej walucie, (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2015-11-20

Obsługiwanie płatności w różnych walutach

Jak przygotować regulamin w sklepie internetowym?

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) świadczonych drogą elektroniczną, informacje o sprzedaży towarów np. o płatności, czasie realizacji zamówienia. Możliwości i sposoby odstąpienia od umowy, oraz informacje o reklamacjach, gwarancjach i rękojmi. A także o przetwarzaniu danych osobowych, cookies. Dobrze jest też dodać osobny dokument na stronie: Polityka Prywatności. Co dla GIODO? W sklepie internetowym klienci zostawiają swoje dane - IP komputera, adres mailowy, a co ważniejsze adres do wysyłki towaru. W myśl ustawy o ochronie danych osobowych musimy zgłosić do GIODO, że takie dane będziemy zbierać. I tutaj uwaga: każda baza musi mieć osobne zgłoszenie. Na przykład osobno (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-10-23

Jak przygotować regulamin w sklepie internetowym?

Czym jest spółka Offshore

tagi: biznes, notariusz, offshore, prawo, radca prawny, spółka

(...) mogą nam zaoferować taką opcję. Jest to m.in. Cypr lub Węgry. Taka firma na Cyprze lub w Delaware może nam się więc znacząco opłacić. Spółki offshore w tych państwach mają naprawdę niskie podatki. Jeśli więc interesujemy się tą tematyką, wejdźmy na strony (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-10-22

Czym jest spółka Offshore

Prawnik - ciężka praca drogą do sukcesu.

tagi: kancelaria, prawo, usługi prawnicze

(...) jeszcze w liceum, a więc wtedy, gdy zazwyczaj nie myślimy o przyszłości. Jednakże wyniki z matury z wiedzy o społeczeństwie, historii, języka polskiego i obcego maja ogromne znaczenie przy selekcji kandydatów na studia. Bowiem na wielu uczelniach kandydatów jest więcej niż miejsc i wybór najlepszych jest konieczny. Sama edukacja prawnicza trwa co najmniej 8 lat, na które wliczają się studia oraz kilkuletnia aplikacja. Polega głównie na uczeniu się na pamięć różnych przepisów i kodeksów, więc próżno tu szukać ciekawych doświadczeń i praktyk. O tą należy zadbać samemu, angażując się do pracy jako praktykant lub stażysta w kancelariach prawnych jeszcze w czasie studiów. (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-04-10

Prawnik - ciężka praca drogą do sukcesu.

Kiedy warto korzystać z pomocy prawnika?

tagi: kancelaria, prawnik, prawo

(...) Dla wielu osób korzystanie z pomocy prawnika nadal wydaje się czymś niezwykłym. Tymczasem w wielu sytuacjach jest to najlepsze i najbardziej korzystne rozwiązanie. Warto pamiętać, że prawo jest bardzo skomplikowane i samodzielne poruszanie się w zawiłych przepisach często przerasta możliwości osoby, która nie ma z nimi na co dzień do czynienia. Adwokat to osoba, która zazwyczaj kojarzy się z rozprawami przed sądem. Niestety każdy może znaleźć się w sytuacji, gdy zostanie oskarżony o popełnienie przestępstwa. W takim przypadku korzystanie z pomocy prawnika jest koniecznością. Chociaż istnieje instytucja tak zwanego adwokata z urzędu, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-03-09

Kiedy warto korzystać z pomocy prawnika?

Radca prawny - niezastąpiony w każdej firmie

tagi: kancelaria, prawo, radca prawny, usługi prawne

(...) prawne zajmujące się obsługą podmiotów gospodarczych i spółek handlowych.Dla wielu firm i przedsiębiorstw dobry radca prawny jest wręcz niezastąpiony. Nie ma w tym nic dziwnego, w świecie zarówno dużego, jak i nieco mniejszego biznesu doradztwo prawne stanowi bardzo mocną podporę dla prowadzonych interesów. Kiedy firmy potrzebują pomocy prawnika? Udzielenie (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-10-25

Radca prawny - niezastąpiony w każdej firmie

Zapytaj prawnika

tagi: biznes, prawo, radca prawny, usługi

(...) Sprawiedliwości.Z najnowszych danych Instytutu Badawczego CBOS wynika, że zwiększa się ilość rozwodów a zmniejsza się ilość zawieranych małżeństw w naszym kraju. W dynamice rozwodowej prowadzi województwo łódzkie z Piotrkowem Trybunalskim, Łodzią i Bełchatowem. Oficjalnymi przyczynami rozwodu są najczęściej: długotrwała rozłąka partnerów, niezrozumienie partnerów, inne tyle wychowania potomstwa czy alkoholizm jednego z małżonków. Najczęstszą nieoficjalną przyczyną rozwodów są zdrady małżeńskie, mające miejsce w czasie pracy daleko od domu, zdrad ze wspólnie znanymi znajomymi obojga partnerów albo też podróży służbowych. Szybkie oraz sprawne przeprowadzenie rozwodu to zazwyczaj dopiero początek wojny. Następnymi zagadnieniami po rozwodzie w kolejce do załatwienia są zazwyczaj: postępowanie o (...)

Opublikowany przez Ludmiła Janowicz | 2014-05-05

Zapytaj prawnika

Kiedy zwolnienie jest bezprawne?

tagi: kodeks pracy, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) także, aby pracownik został o tych powodach poinformowany w sposób jasny i klarowny. Oznacza to, iż konieczne jest zachowanie odpowiedniej formy wypowiedzenia. Warto także wiedzieć, że jeśli decydujemy się na rozwiązanie umowy o pracę, musimy zachować zgodny z kodeksem pracy okres wypowiedzenia oraz poinformować pracownika o tym, jakie działania może od (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-04-27

Kiedy zwolnienie jest bezprawne?

Usługi radcowskie

tagi: biznes, prawo, usługi

(...) klienta w sądzie,* due dilligence,* przygotowywanie niezbędnych druków do Krajowego Rejestru Sądowego,* profesjonalna windykacja bez narażenia klienta na utratę kontrahenta. Zawiłość prawa polskiego jest powszechnie znana. Nikt dziś nie ma wątpliwości, iż bezpieczne prowadzenie swoich biznesów wymaga fachowej obsługi prawnej przez zawodowego prawnik. Im szersza skala działalności gospodarczej tym jest nam potrzebna lepsza obsługa prawna. Im nasza firma większymi zasobami gotówkowymi obraca tym więcej pracy ma radca prawny czy też polecany prawnik pracujący w naszej firmie albo firmie outsourcingowej. Współczesna profesjonalna obsługa prawna to przede wszystkim obsługa o charakterze całościowym. Kancelaria prawna to nie (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-04-09

Usługi radcowskie