Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Pomoc frankowiczom?

tagi: adwokat, kancelaria, kredyt, radca prawny, usługi prawnicze

(...) uzyskać zwrot części zapłaconej raty lub zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy z powodu zredukowania wysokości raty. Specjaliści w Twoim imieniu wnoszą pozwy przeciwko bankom, dzięki czemu w sposób bezpieczny pozbędziesz się swoich problemów. Dowiedz się więcej na stronie www Istnieje możliwość zmiany kredytu w obcej walucie na kredyt w złotówkach. W (...)

Opublikowany przez Ludmiła Janowicz | 2017-06-11

Pomoc frankowiczom?

Jak przygotować regulamin w sklepie internetowym?

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

(...) Obecnie każda strona internetowa, na której prowadzona jest sprzedaż bezpośrednia czy choćby możliwe jest złożenie zamówienia i zapoznanie się z ofertą firmy musi posiadać stosowny regulamin. Dlatego też planując otworzenie sklepu internetowego warto zapoznać się najpierw z aspektami prawnymi takiego przedsięwzięcia, a dopiero potem do jego realizacji przystąpić. Można naturalnie wspierać się tutaj pomocą serwisów w rodzaju e-regulaminy.pl. Regulamin sklepu - co musi zawierać? Regulamin strony internetowej przede wszystkim zawiera dane firmy, która prowadzi sklep. Kolejno zbiór definicji użytych w regulaminie, informacje o usługach (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-10-23

Jak przygotować regulamin w sklepie internetowym?

Czym jest spółka Offshore

tagi: biznes, notariusz, offshore, prawo, radca prawny, spółka

(...) internetowe poświęcone tym państwom. Dzięki temu dowiemy się, jakie warunki powinniśmy spełnić, aby założyć taką spółkę. A to ułatwi nam poprowadzenie własnego, nowego biznesu.Warto więc być na bieżąco z różnymi, nowoczesnymi technologiami. Niektóre z nich (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-10-22

Czym jest spółka Offshore

Radca prawny - niezastąpiony w każdej firmie

tagi: kancelaria, prawo, radca prawny, usługi prawne

(...) jednoznacznej odpowiedzi jest niezwykle trudne, ponieważ pomoc prawna okazuje się niezbędna właściwie każdego dnia. Obsługa prawna będzie potrzebna już w przypadku, gdy następuje przygotowywanie dokumentów rejestracyjnych spółki, ale nie tylko. Bieżące sprawy przedsiębiorstwa również wymagają konsultacji prawnej. Sporządzanie umów handlowych lub ich (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-10-25

Radca prawny - niezastąpiony w każdej firmie

Kiedy warto udać sie do notariusza?

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) uregulowaniu sytuacji osób wstępujących w związek małżeński. Dziś już intercyza nie jest postrzegana, jako negatywny czynnik świadczący o braku zaufania małżonków, ale jest często narzędziem pozwalającym budować stabilną sytuację finansową w rodzinie, a także formą zabezpieczania jej interesów. Intercyza może bowiem posłużyć nie tylko przy rozwodzie, ale może też zagwarantować byt i wypłacalność całej rodzinie, jeśli któremuś ze małżonków podwinie się noga – straci pracę, bądź wpadnie w kłopoty finansowe prowadząc własną działalność.Umowa quoad usum – aby żyć w zgodzie!Podobnie w przypadku regulowania stosunków rodzinnych czy  sąsiedzkich, w których niemożliwe jest przeprowadzenie całkowitego zniesienia istniejącej współwłasności, kancelaria notarialna jest pierwszym miejscem, do którego powinniśmy skierować swoje kroki. W takim bowiem (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-08-16

Kiedy warto udać sie do notariusza?

Zapytaj prawnika

tagi: biznes, prawo, radca prawny, usługi

(...) ustalenie ojcostwa, postępowanie o ustalenie wysokości alimentów, proces o podział wspólnego majątku lub nawet sprawa dotycząca opieki nad dziećmi.Złożoność prawa polskiego jest powszechnie znana. Nikt nie ma dziś wątpliwości, że rzetelne prowadzenie swoich biznesów wymaga fachowej obsługi prawnej. Na pomoc przybywa profesjonalny prawnik. Im nasze przedsiębiorstwo znaczniejszymi środkami gotówkowymi obraca tym więcej pracy ma radca prawny pracujący w naszej firmie albo firmie outsourcingowej. Im rozleglejsza skala działalności gospodarczej tym jest nam potrzebne bardziej złożone zapotrzebowanie na usługi prawne.W zakresie prowadzonej działalności każda kancelaria radców prawnych oferuje dla podmiotów gospodarczych szeroki wachlarz usług prawnych. Są to z reguły czynności następujące:* przygotowywanie projektów (...)

Opublikowany przez Ludmiła Janowicz | 2014-05-05

Zapytaj prawnika

Kiedy zwolnienie jest bezprawne?

tagi: kodeks pracy, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) podjąć w związku ze zwolnieniem. Jeśli w przedsiębiorstwie funkcjonują aktualnie organizacje związkowe, niezbędne jest także sprawdzenie czy pracownik, którego zwalniamy nie jest członkiem wspomnianych struktur, gdyż to dodatkowo generuje pewne kroki konieczne do podjęcia. Nie zachowując powyższych warunków, zwolniony pracownik oraz wynajęta przez niego (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-04-27

Kiedy zwolnienie jest bezprawne?