Informacje

Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-10-25

Radca prawny - niezastąpiony w każdej firmie
Skuteczne prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga nie tylko wysoce rozwiniętego "zmysłu biznesowego".

Każdy przedsiębiorca musi wykazywać się także szeroką wiedzą z zakresu prawa handlowego, korporacyjnego i prawa cywilnego. Problem w tym, że tak rozległych zagadnień nie można zgłębić w krótkim czasie. Tutaj z pomocą przychodzą kancelarie prawne zajmujące się obsługą podmiotów gospodarczych i spółek handlowych.

Dla wielu firm i przedsiębiorstw dobry radca prawny jest wręcz niezastąpiony. Nie ma w tym nic dziwnego, w świecie zarówno dużego, jak i nieco mniejszego biznesu doradztwo prawne stanowi bardzo mocną podporę dla prowadzonych interesów. Kiedy firmy potrzebują pomocy prawnika? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest niezwykle trudne, ponieważ pomoc prawna okazuje się niezbędna właściwie każdego dnia. Obsługa prawna będzie potrzebna już w przypadku, gdy następuje przygotowywanie dokumentów rejestracyjnych spółki, ale nie tylko.

Bieżące sprawy przedsiębiorstwa również wymagają konsultacji prawnej. Sporządzanie umów handlowych lub ich opiniowanie, sporządzanie opinii z zakresu stosowania przepisów prawa, prowadzenie postępowania wobec dłużników firmy czy bieżące udzielanie porad prawnych z zakresu obowiązujących przepisów prawa - to ledwie kilka przykładowych sytuacji, w których pomoc prawna okazuje się niezbędna.

Autorem tekstu jest Radca Prawny prowadząca samodzielną kancelarię prawną w Opolu.


 • Kancelaria Radców Prawnych
  Sylwia Wiązowska Grehl
  ul. Wita Stwosza 19/20 lok. 1
  50-148 Wrocław
  tel. 71 725 39 30
  kom. 608 554 632
  fax. 71 715 64 67
  biuro@kancelariaswg.pl

  ul. Stanisława Kierbedzia 4
  00-728 Warszawa
  tel. 22 240 01 55
  kom. 507 175 566
  fax. 22 213 93 06
  biuro@kancelariaswg.pl

  http://www.kancelariaswg.pl

Fotorelacja


prawo
radca prawny
usługi prawne
kancelaria