Najnowsze

Z początkiem roku Sąd Najwyższy poszerzył kompetencje notariuszy. Od teraz każdy mecenas prowadzący kancelarię notarialną będzie mógł odmówić podpisania aktu notarialnego w przypadku powzięcia podejrzeń, że zapisy aktu łamią zasady współżycia społecznego. Notariusz będzie więc mógł odmówić powzięcia takiej czynności prawnej.

O najnowszych zmianach w Ustawie o VAT, a także o problemach z dostosowaniem systemów księgowych i rachunkowych do wymogów nowej ustawy dyskutować będą specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Lex Perfecta oraz mecenas Andrzej Dyduch, nasz specjalista do spraw podatkowych w naszej kancelarii.


Pomoc frankowiczom?

tagi: adwokat, kancelaria, kredyt, radca prawny, usługi prawnicze

(...) W dzisiejszych czasach kredyt we frankach jest bardzo ryzykowną opcją. Zalet tej formy kredytu jest wiele. Przede wszystkim całkowity koszt kredytu może być znacznie niższy niż w przypadku kredytu w złotówkach. Wiele osób na tym skorzystało i poleca to źródło finansowania. Jednak może zdarzyć się sytuacja, że pomimo korzystnych prognoz, kredyt we frankach (...)

Opublikowany przez Ludmiła Janowicz | 2017-06-11

Pomoc frankowiczom?

Prawnik - ciężka praca drogą do sukcesu.

tagi: kancelaria, prawo, usługi prawnicze

(...) Usługi prawników, adwokatów i wszelkiego rodzaju radców prawnych są w Polsce coraz bardziej popularne. Korzystamy z ich umiejętności przy okazji różnych problemów natury prawnej, są nam pomocni i co najważniejsze skutecznie wyjaśniają zawiłości przepisów. Zawód prawnika to prestiż i uznanie w społeczeństwie, ale także wysokie zarobki. Jednak tylko z perspektywy zwykłego człowieka ta praca jest łatwa i przyjemna. Wbrew temu, co się może niektórym wydawać, droga do kariery nie jest usłana różami. Aby zostać prawnikiem potrzeba przede wszystkim mieć w sobie dużo samozaparcia i chęci do nauki, głównie pamięciowej. Decyzję o kierunku studiów trzeba podejmować będąc (...)

Opublikowany przez Paweł Broniszewski | 2015-04-10

Prawnik - ciężka praca drogą do sukcesu.

Kiedy warto udać sie do notariusza?

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Większość osób usługi notarialne kojarzy z dwiema podstawowymi sytuacjami, z którymi spotyka się prawie każdy z nas – z zakupem nieruchomości oraz z testamentem. I dziś wizyta w kancelarii notarialnej, w  obu tych sytuacjach, nie jest już  w Polsce niczym niezwykłym, żyjąc bowiem w kraju, w który powszechnie funkcjonuje wolny rynek i własność, siłą rzeczy stajemy się właścicielami, gromadzimy majątek i chcemy nim świadomie oraz odpowiedzialnie gospodarować. I choć czynności te seniorom wydają się czasem nieco przesadzone, to jednak warto po nie sięgać i stosować, nie tylko w  tych sytuacjach, ale też w wielu innych.Intercyza na straży bezpieczeństwa finansowego rodziny.Zarabianie, zaciąganie kredytów, rosnący stopień zadłużenia Polaków, a przede wszystkim sam styl życia współczesnego społeczeństwa powoduje, że notariusz może być bardzo pomocny w (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-08-16

Kiedy warto udać sie do notariusza?

Kiedy zwolnienie jest bezprawne?

tagi: kodeks pracy, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Przyczyny, z powodu których właściciele firm zwalniają swoich pracowników są różne i zależą od wielu czynników. Nie można jednak pozwolić sobie na dowolność w zakresie formalności z tym związanych. Przede wszystkim zwolnienie z pracy zatrudnianej osoby musi się wiązać z jakąś konkretna przyczyną, która takie działanie wymusiła. Konieczne jest (...)

Opublikowany przez Andrzej Wójcik | 2014-04-27

Kiedy zwolnienie jest bezprawne?